RESULTS BY AA SPORTS, LTD:  WEBSITE: www.racecenter.com               
                              E-MAIL:  jon@racecenter.com          
                              PHONE:   (503) 531-3140                   


CRESCENT CITY KIDS TRIATHLON               

SUNDAY, AUGUST 20, 2006         


# OF FINISHERS:  45 
# OF FINISHERS - FEMALES:  25 
# OF FINISHERS - MALES:  20 
# OF DAY OF RACE REGISTRATION:   11


The Timing Company was unaware of the four distinct distances for the Kidís Triathlon prior to the race. Therefore,
all the split paces are based on the same distances and not the actual distances run by the different age groups.
The results will be re-posted later this week as four distinct races with the proper distances and paces. The times
Presently provided are accurate, but comparisons between participants can only be done within their individual
age groups.


| How To Search for Your Name on this Page |

| Top 10 Overall Males & Females - Singles |
| Overall Results - Singles |
| Overall Results in Alphabetical Order - Singles |
| Age Division Results - Singles |
| Swim Split Times |
| Bike Split Times |
| Run Split Times |



 | Go To The Top Of The Page |

 TOP 10 OVERALL MALES - SINGLES

                                                                    BIKE                    RUN   OVERALL
                                   OVERALL    DIV     SWIM          TRAN    BIKE            TRAN  PL AFTER  RUN
     NAME                 AGE SEX    TIME    PLACE    TIME   PLACE  TIME    TIME    PLACE   TIME    BIKE    TIME   PLACE  CITY & STATE

  1. Jonmichael Harmon      7  M     :16:16     1    0:00:52    1   0:53   0:09:34     5    0:18      5    0:04:38    7   Arcata, CA              
  2. Jackson Sandell        5  M     :17:36     1    0:01:54   27   2:44   0:07:58     2    0:51      1    0:04:07    4   Mckinleyville, CA       
  3. Triston Pigg           7  M     :17:36     2    0:01:14    5   1:02   0:09:37     6    0:17      7    0:05:25   14   Mckinleyville, CA       
  4. Tegan Thompson         5  M     :17:54     2    0:03:58   41   2:15   0:07:31     1    0:28      2    0:03:42    2   Eureka, CA              
  5. Connor Trump           7  M     :18:08     3    0:01:29   11   1:24   0:10:06     7    0:16     11    0:04:54    9   McKinleyville, CA       
  6. Dylan Jensen           5  M     :18:31     3    0:01:49   23   1:08   0:11:09     9    0:49      3    0:03:35    1   Medford, OR             
  7. Nathan Jensen          5  M     :18:32     4    0:02:14   33   1:08   0:09:30     3    0:32     15    0:05:06   10   Medford, OR             
  8. Bryce Moore            9  M     :18:57     1    0:01:34   14   0:50   0:12:01    10    0:19     17    0:04:11    5   Mckinleyville, CA       
  9. Joey Godla             7  M     :20:29     4    0:01:16    6   1:17   0:12:10    13    0:29      9    0:05:15   12   Crescent City, CA       
 10. Jakob Nelson           5  M     :21:05     5    0:01:43   20   1:20   0:13:33    17    0:40      4    0:03:48    3   Medford, OR             



 TOP 10 OVERALL FEMALES - SINGLES


                                                                    BIKE                    RUN   OVERALL
                                   OVERALL    DIV     SWIM          TRAN    BIKE            TRAN  PL AFTER  RUN
     NAME                 AGE SEX    TIME    PLACE    TIME   PLACE  TIME    TIME    PLACE   TIME    BIKE    TIME   PLACE  CITY & STATE

  1. Chloe Pigg             7  F     :16:47     1    0:01:13    4   1:00   0:09:34     4    0:19      6    0:04:41    8   Mckinleyville, CA       
  2. Karin Finney           7  F     :20:03     2    0:01:21    7   1:04   0:11:09     8    0:23      8    0:06:06   24                           
  3. Mary Orders            9  F     :20:33     1    0:01:33   12   0:51   0:13:18    16    0:21     24    0:04:28    6   Arcata, CA              
  4. Ellie Early-Rouse      7  F     :21:01     3    0:00:54    2   1:51   0:12:09    12    0:19     10    0:05:48   20   Arcata, CA              
  5. Hannah Mathew          7  F     :21:03     4    0:01:24   10   1:42   0:12:02    11    0:38     13    0:05:15   11                           
  6. Emma Jelink            8  F     :22:35     5    0:01:02    3   2:28   0:13:04    15    0:18     14    0:05:43   18                           
  7. Madeline Volk          7  F     :23:41     6    0:02:07   31   0:55   0:14:20    18    0:32     12    0:05:46   19                           
  8. Sophia Lucero          9  F     :24:51     2    0:01:50   24   0:52   0:15:48    22    0:26     19    0:05:56   21                           
  9. Katerina Heppe         9  F     :25:07     3    0:02:10   32   1:41   0:15:15    20    0:31     21    0:05:30   15   Mckinleyville, CA       
 10. Marissa Cunningham    10  F     :25:16     4    0:01:57   29   1:23   0:15:33    21    0:25     20    0:05:58   22   Kneeland, CA            



| Go To The Top Of The Page |




 OVERALL RESULTS FOR SINGLES


                                                                    BIKE                    RUN   OVERALL
                                   OVERALL    DIV     SWIM          TRAN    BIKE            TRAN  PL AFTER  RUN
     NAME                 AGE SEX    TIME    PLACE    TIME   PLACE  TIME    TIME    PLACE   TIME    BIKE    TIME   PLACE  CITY & STATE

  1. Jonmichael Harmon      7  M     :16:16     1    0:00:52     1  0:53   0:09:34      5   0:18     5     0:04:38     7  Arcata, CA              
  2. Chloe Pigg             7  F     :16:47     1    0:01:13     4  1:00   0:09:34      4   0:19     6     0:04:41     8  Mckinleyville, CA       
  3. Jackson Sandell        5  M     :17:36     1    0:01:54    27  2:44   0:07:58      2   0:51     1     0:04:07     4  Mckinleyville, CA       
  4. Triston Pigg           7  M     :17:36     2    0:01:14     5  1:02   0:09:37      6   0:17     7     0:05:25    14  Mckinleyville, CA       
  5. Tegan Thompson         5  M     :17:54     2    0:03:58    41  2:15   0:07:31      1   0:28     2     0:03:42     2  Eureka, CA              
  6. Connor Trump           7  M     :18:08     3    0:01:29    11  1:24   0:10:06      7   0:16    11     0:04:54     9  McKinleyville, CA       
  7. Dylan Jensen           5  M     :18:31     3    0:01:49    23  1:08   0:11:09      9   0:49     3     0:03:35     1  Medford, OR             
  8. Nathan Jensen          5  M     :18:32     4    0:02:14    33  1:08   0:09:30      3   0:32    15     0:05:06    10  Medford, OR             
  9. Bryce Moore            9  M     :18:57     1    0:01:34    14  0:50   0:12:01     10   0:19    17     0:04:11     5  Mckinleyville, CA       
 10. Karin Finney           7  F     :20:03     2    0:01:21     7  1:04   0:11:09      8   0:23     8     0:06:06    24                          
 11. Joey Godla             7  M     :20:29     4    0:01:16     6  1:17   0:12:10     13   0:29     9     0:05:15    12  Crescent City, CA       
 12. Mary Orders            9  F     :20:33     1    0:01:33    12  0:51   0:13:18     16   0:21    24     0:04:28     6  Arcata, CA              
 13. Ellie Early-Rouse      7  F     :21:01     3    0:00:54     2  1:51   0:12:09     12   0:19    10     0:05:48    20  Arcata, CA              
 14. Hannah Mathew          7  F     :21:03     4    0:01:24    10  1:42   0:12:02     11   0:38    13     0:05:15    11                          
 15. Jakob Nelson           5  M     :21:05     5    0:01:43    20  1:20   0:13:33     17   0:40     4     0:03:48     3  Medford, OR             
 16. Emma Jelink            8  F     :22:35     5    0:01:02     3  2:28   0:13:04     15   0:18    14     0:05:43    18                          
 17. Madeline Volk          7  F     :23:41     6    0:02:07    31  0:55   0:14:20     18   0:32    12     0:05:46    19                          
 18. Sophia Lucero          9  F     :24:51     2    0:01:50    24  0:52   0:15:48     22   0:26    19     0:05:56    21                          
 19. Katerina Heppe         9  F     :25:07     3    0:02:10    32  1:41   0:15:15     20   0:31    21     0:05:30    15  Mckinleyville, CA       
 20. Connor Rideout         9  M     :25:13     2    0:02:33    36  1:04   0:15:09     19   0:26    26     0:06:00    23                          
 21. Alex Harris            8  M     :25:14     5    0:04:24    43  1:54   0:12:57     14   0:21    16     0:05:38    17  Crescent City, CA       
 22. Marissa Cunningham    10  F     :25:16     4    0:01:57    29  1:23   0:15:33     21   0:25    20     0:05:58    22  Kneeland, CA            
 23. Madeline Musante      10  F     :26:20     5    0:01:55    28  2:01   0:16:21     23   0:24    22     0:05:38    16  Eureka, CA              
 24. Brittany Jensen        5  F     :27:33     1    0:02:41    38  1:54   0:17:08     24   0:25    23     0:05:25    13  Medford, OR             
 25. Cheyenne Lindberg      9  F     :29:38     6    0:01:53    26  2:12   0:18:28     27   0:25    27     0:06:40    26  Reedsport Or, OR        
 26. Shawna Burke           7  F     :30:13     7    0:02:24    35  2:11   0:17:52     26   0:31    18     0:07:15    27  Brookings, OR           
 27. Sierra Plagmann       10  F     :30:53     7    0:02:35    37  1:41   0:18:37     28   0:23    28     0:07:37    28  Reedsport, OR           
 28. Andrew Harris         10  M     :31:26     3    0:04:50    44  1:44   0:17:42     25   0:44    25     0:06:25    25  Crescent City, CA       
 29. Ashley Moore          12  F     :35:36     8    0:01:23     9  0:48   0:23:15     29   0:20    35     0:09:49    29  Mckinleyville, CA       
 30. Sarah Orders          11  F     :37:30     9    0:01:38    16  0:44   0:24:40     33   0:18    36     0:10:10    31  Arcata, CA              
 31. Samuel Castagnola     12  M     :37:41     4    0:01:41    17  1:02   0:24:28     32   0:39    30     0:09:50    30  Crescent City, CA       
 32. Sidney Hintz          11  F     :37:42    10    0:01:22     8  1:07   0:23:48     30   0:22    29     0:11:02    34  Gasquet, CA             
 33. Lela Phelps           11  F     :38:46    11    0:01:42    19  1:04   0:24:13     31   0:22    37     0:11:25    35  Cutten, CA              
 34. Grant Harmon          11  M     :38:47     5    0:01:37    15  1:09   0:25:13     34   0:19    31     0:10:29    33  Arcata, CA              
 35. Madison Heppe         12  F     :41:56    12    0:02:19    34  1:35   0:27:35     36   0:13    33     0:10:12    32                          
 36. Graham Skudstad       12  M     :43:16     6    0:01:45    21  1:33   0:26:21     35   0:56    40     0:12:40    39  Crescent City, CA       
 37. Isabella Lucero       11  F     :43:35    13    0:01:47    22  1:00   0:28:14     37   0:35    42     0:11:58    36                          
 38. Isaac Blundell        11  M     :44:40     7    0:01:42    18  1:14   0:28:28     39   0:28    34     0:12:48    40  Crescent City, CA       
 39. Sidney Johnson        11  F     :45:26    14    0:01:33    13  1:08   0:28:21     38   0:20    41     0:14:02    42                          
 40. Ashlyn Winogradov     11  F     :47:21    15    0:02:04    30  0:53   0:29:00     40   0:22    43     0:15:01    43  Eureka, CA              
 41. Megan Mathew          11  F     :48:21    16    0:01:52    25  1:07   0:31:55     42   0:20    39     0:13:06    41                          
 42. Cole Rideout          11  M     :49:42     8    1:55:02    45  8:30   0:30:03     41   0:28    38     0:15:38    44                          
 43. Quil Plagmann         11  M     :55:37     9    0:02:56    39  2:50   0:36:52     43   0:40    44     0:12:19    38  Reedsport, OR           
 44. Elliott Musante        8  M    1:10:19     6    0:03:22    40  7:58   0:45:36     44   1:22    32     0:12:01    37  Eureka, CA              
 45. Citlaly Burke         11  F    1:12:45    17    0:03:59    42  2:43   0:47:06     45   0:38    45     0:18:18    45  Brookings, OR           



| Go To The Top Of The Page |



 OVERALL RESULTS IN ALPHABETICAL ORDER 

                                                                    BIKE                    RUN   OVERALL
                                   OVERALL    DIV     SWIM          TRAN    BIKE            TRAN  PL AFTER  RUN
     NAME                 AGE SEX    TIME    PLACE    TIME   PLACE  TIME    TIME    PLACE   TIME    BIKE    TIME   PLACE  CITY & STATE

  1. Blundell, Isaac      11   M     :44:40     7    0:01:42    18  1:14   0:28:28     39   0:28    34     0:12:48    40  Crescent City, CA       
  2. Burke, Citlaly       11   F    1:12:45    17    0:03:59    42  2:43   0:47:06     45   0:38    45     0:18:18    45  Brookings, OR           
  3. Burke, Shawna         7   F     :30:13     7    0:02:24    35  2:11   0:17:52     26   0:31    18     0:07:15    27  Brookings, OR           
  4. Castagnola, Samuel   12   M     :37:41     4    0:01:41    17  1:02   0:24:28     32   0:39    30     0:09:50    30  Crescent City, CA       
  5. Cunningham, Marissa  10   F     :25:16     4    0:01:57    29  1:23   0:15:33     21   0:25    20     0:05:58    22  Kneeland, CA            
  6. Early-Rouse, Ellie    7   F     :21:01     3    0:00:54     2  1:51   0:12:09     12   0:19    10     0:05:48    20  Arcata, CA              
  7. Finney, Karin         7   F     :20:03     2    0:01:21     7  1:04   0:11:09      8   0:23     8     0:06:06    24                          
  8. Godla, Joey           7   M     :20:29     4    0:01:16     6  1:17   0:12:10     13   0:29     9     0:05:15    12  Crescent City, CA       
  9. Harmon, Grant        11   M     :38:47     5    0:01:37    15  1:09   0:25:13     34   0:19    31     0:10:29    33  Arcata, CA              
 10. Harmon, Jonmichael    7   M     :16:16     1    0:00:52     1  0:53   0:09:34      5   0:18     5     0:04:38     7  Arcata, CA              
 11. Harris, Alex          8   M     :25:14     5    0:04:24    43  1:54   0:12:57     14   0:21    16     0:05:38    17  Crescent City, CA       
 12. Harris, Andrew       10   M     :31:26     3    0:04:50    44  1:44   0:17:42     25   0:44    25     0:06:25    25  Crescent City, CA       
 13. Heppe, Katerina       9   F     :25:07     3    0:02:10    32  1:41   0:15:15     20   0:31    21     0:05:30    15  Mckinleyville, CA       
 14. Heppe, Madison       12   F     :41:56    12    0:02:19    34  1:35   0:27:35     36   0:13    33     0:10:12    32                          
 15. Hintz, Sidney        11   F     :37:42    10    0:01:22     8  1:07   0:23:48     30   0:22    29     0:11:02    34  Gasquet, CA             
 16. Jelink, Emma          8   F     :22:35     5    0:01:02     3  2:28   0:13:04     15   0:18    14     0:05:43    18                          
 17. Jensen, Brittany      5   F     :27:33     1    0:02:41    38  1:54   0:17:08     24   0:25    23     0:05:25    13  Medford, OR             
 18. Jensen, Dylan         5   M     :18:31     3    0:01:49    23  1:08   0:11:09      9   0:49     3     0:03:35     1  Medford, OR             
 19. Jensen, Nathan        5   M     :18:32     4    0:02:14    33  1:08   0:09:30      3   0:32    15     0:05:06    10  Medford, OR             
 20. Johnson, Sidney      11   F     :45:26    14    0:01:33    13  1:08   0:28:21     38   0:20    41     0:14:02    42                          
 21. Lindberg, Cheyenne    9   F     :29:38     6    0:01:53    26  2:12   0:18:28     27   0:25    27     0:06:40    26  Reedsport Or, OR        
 22. Lucero, Isabella     11   F     :43:35    13    0:01:47    22  1:00   0:28:14     37   0:35    42     0:11:58    36                          
 23. Lucero, Sophia        9   F     :24:51     2    0:01:50    24  0:52   0:15:48     22   0:26    19     0:05:56    21                          
 24. Mathew, Hannah        7   F     :21:03     4    0:01:24    10  1:42   0:12:02     11   0:38    13     0:05:15    11                          
 25. Mathew, Megan        11   F     :48:21    16    0:01:52    25  1:07   0:31:55     42   0:20    39     0:13:06    41                          
 26. Moore, Ashley        12   F     :35:36     8    0:01:23     9  0:48   0:23:15     29   0:20    35     0:09:49    29  Mckinleyville, CA       
 27. Moore, Bryce          9   M     :18:57     1    0:01:34    14  0:50   0:12:01     10   0:19    17     0:04:11     5  Mckinleyville, CA       
 28. Musante, Elliott      8   M    1:10:19     6    0:03:22    40  7:58   0:45:36     44   1:22    32     0:12:01    37  Eureka, CA              
 29. Musante, Madeline    10   F     :26:20     5    0:01:55    28  2:01   0:16:21     23   0:24    22     0:05:38    16  Eureka, CA              
 30. Nelson, Jakob         5   M     :21:05     5    0:01:43    20  1:20   0:13:33     17   0:40     4     0:03:48     3  Medford, OR             
 31. Orders, Mary          9   F     :20:33     1    0:01:33    12  0:51   0:13:18     16   0:21    24     0:04:28     6  Arcata, CA              
 32. Orders, Sarah        11   F     :37:30     9    0:01:38    16  0:44   0:24:40     33   0:18    36     0:10:10    31  Arcata, CA              
 33. Phelps, Lela         11   F     :38:46    11    0:01:42    19  1:04   0:24:13     31   0:22    37     0:11:25    35  Cutten, CA              
 34. Pigg, Chloe           7   F     :16:47     1    0:01:13     4  1:00   0:09:34      4   0:19     6     0:04:41     8  Mckinleyville, CA       
 35. Pigg, Triston         7   M     :17:36     2    0:01:14     5  1:02   0:09:37      6   0:17     7     0:05:25    14  Mckinleyville, CA       
 36. Plagmann, Quil       11   M     :55:37     9    0:02:56    39  2:50   0:36:52     43   0:40    44     0:12:19    38  Reedsport, OR           
 37. Plagmann, Sierra     10   F     :30:53     7    0:02:35    37  1:41   0:18:37     28   0:23    28     0:07:37    28  Reedsport, OR           
 38. Rideout, Cole        11   M     :49:42     8    1:55:02    45  8:30   0:30:03     41   0:28    38     0:15:38    44                          
 39. Rideout, Connor       9   M     :25:13     2    0:02:33    36  1:04   0:15:09     19   0:26    26     0:06:00    23                          
 40. Sandell, Jackson      5   M     :17:36     1    0:01:54    27  2:44   0:07:58      2   0:51     1     0:04:07     4  Mckinleyville, CA       
 41. Skudstad, Graham     12   M     :43:16     6    0:01:45    21  1:33   0:26:21     35   0:56    40     0:12:40    39  Crescent City, CA       
 42. Thompson, Tegan       5   M     :17:54     2    0:03:58    41  2:15   0:07:31      1   0:28     2     0:03:42     2  Eureka, CA              
 43. Trump, Connor         7   M     :18:08     3    0:01:29    11  1:24   0:10:06      7   0:16    11     0:04:54     9  McKinleyville, CA       
 44. Volk, Madeline        7   F     :23:41     6    0:02:07    31  0:55   0:14:20     18   0:32    12     0:05:46    19                          
 45. Winogradov, Ashlyn   11   F     :47:21    15    0:02:04    30  0:53   0:29:00     40   0:22    43     0:15:01    43  Eureka, CA              


 | Go To The Top Of The Page |





AGE DIVISION RESULTS



 MALES: 5 TO 6 YEARS OF AGE              

                                                                           BIKE                    RUN   OVERALL
                                          OVERALL    DIV     SWIM   SWIM   TRAN    BIKE    BIKE    TRAN  PL AFTER   RUN    RUN
     NAME                 RACE # AGE SEX   TIME     PLACE    TIME   PLACE  TIME    TIME    PLACE   TIME    BIKE    TIME   PLACE  CITY & STATE
  1. Jackson Sandell        637   5   M    :17:36      1    0:01:54   27   2:44   0:07:58     2    0:51     1     0:04:07    4   Mckinleyville, CA       
  2. Tegan Thompson         639   5   M    :17:54      2    0:03:58   41   2:15   0:07:31     1    0:28     2     0:03:42    2   Eureka, CA              
  3. Dylan Jensen           617   5   M    :18:31      3    0:01:49   23   1:08   0:11:09     9    0:49     3     0:03:35    1   Medford, OR             
  4. Nathan Jensen          618   5   M    :18:32      4    0:02:14   33   1:08   0:09:30     3    0:32    15     0:05:06   10   Medford, OR             
  5. Jakob Nelson           626   5   M    :21:05      5    0:01:43   20   1:20   0:13:33    17    0:40     4     0:03:48    3   Medford, OR             



 FEMALES: 5 TO 6 YEARS OF AGE              

                                                                           BIKE                    RUN   OVERALL
                                          OVERALL    DIV     SWIM   SWIM   TRAN    BIKE    BIKE    TRAN  PL AFTER   RUN    RUN
     NAME                 RACE # AGE SEX   TIME     PLACE    TIME   PLACE  TIME    TIME    PLACE   TIME    BIKE    TIME   PLACE  CITY & STATE
  1. Brittany Jensen        616   5   F    :27:33      1    0:02:41   38   1:54   0:17:08    24    0:25    23     0:05:25   13   Medford, OR             



 MALES: 7 TO 8 YEARS OF AGE              

                                                                           BIKE                    RUN   OVERALL
                                          OVERALL    DIV     SWIM   SWIM   TRAN    BIKE    BIKE    TRAN  PL AFTER   RUN    RUN
     NAME                 RACE # AGE SEX   TIME     PLACE    TIME   PLACE  TIME    TIME    PLACE   TIME    BIKE    TIME   PLACE  CITY & STATE
  1. Jonmichael Harmon      611   7   M    :16:16      1    0:00:52    1   0:53   0:09:34     5    0:18     5     0:04:38    7   Arcata, CA              
  2. Triston Pigg           632   7   M    :17:36      2    0:01:14    5   1:02   0:09:37     6    0:17     7     0:05:25   14   Mckinleyville, CA       
  3. Connor Trump           640   7   M    :18:08      3    0:01:29   11   1:24   0:10:06     7    0:16    11     0:04:54    9   McKinleyville, CA       
  4. Joey Godla             610   7   M    :20:29      4    0:01:16    6   1:17   0:12:10    13    0:29     9     0:05:15   12   Crescent City, CA       
  5. Alex Harris            613   8   M    :25:14      5    0:04:24   43   1:54   0:12:57    14    0:21    16     0:05:38   17   Crescent City, CA       
  6. Elliott Musante        624   8   M   1:10:19      6    0:03:22   40   7:58   0:45:36    44    1:22    32     0:12:01   37   Eureka, CA              



 FEMALES: 7 TO 8 YEARS OF AGE              

                                                                           BIKE                    RUN   OVERALL
                                          OVERALL    DIV     SWIM   SWIM   TRAN    BIKE    BIKE    TRAN  PL AFTER   RUN    RUN
     NAME                 RACE # AGE SEX   TIME     PLACE    TIME   PLACE  TIME    TIME    PLACE   TIME    BIKE    TIME   PLACE  CITY & STATE
  1. Chloe Pigg             631   7   F    :16:47      1    0:01:13    4   1:00   0:09:34     4    0:19     6     0:04:41    8   Mckinleyville, CA       
  2. Karin Finney           648   7   F    :20:03      2    0:01:21    7   1:04   0:11:09     8    0:23     8     0:06:06   24                           
  3. Ellie Early-Rouse      609   7   F    :21:01      3    0:00:54    2   1:51   0:12:09    12    0:19    10     0:05:48   20   Arcata, CA              
  4. Hannah Mathew          646   7   F    :21:03      4    0:01:24   10   1:42   0:12:02    11    0:38    13     0:05:15   11                           
  5. Emma Jelink            651   8   F    :22:35      5    0:01:02    3   2:28   0:13:04    15    0:18    14     0:05:43   18                           
  6. Madeline Volk          647   7   F    :23:41      6    0:02:07   31   0:55   0:14:20    18    0:32    12     0:05:46   19                           
  7. Shawna Burke           604   7   F    :30:13      7    0:02:24   35   2:11   0:17:52    26    0:31    18     0:07:15   27   Brookings, OR           



 MALES: 9 YEARS OF AGE & OVER            

                                                                           BIKE                    RUN   OVERALL
                                          OVERALL    DIV     SWIM   SWIM   TRAN    BIKE    BIKE    TRAN  PL AFTER   RUN    RUN
     NAME                 RACE # AGE SEX   TIME     PLACE    TIME   PLACE  TIME    TIME    PLACE   TIME    BIKE    TIME   PLACE  CITY & STATE
  1. Bryce Moore            623   9   M    :18:57      1    0:01:34   14   0:50   0:12:01    10    0:19    17     0:04:11    5   Mckinleyville, CA       
  2. Connor Rideout         649   9   M    :25:13      2    0:02:33   36   1:04   0:15:09    19    0:26    26     0:06:00   23                           
  3. Andrew Harris          614  10   M    :31:26      3    0:04:50   44   1:44   0:17:42    25    0:44    25     0:06:25   25   Crescent City, CA       
  4. Samuel Castagnola      605  12   M    :37:41      4    0:01:41   17   1:02   0:24:28    32    0:39    30     0:09:50   30   Crescent City, CA       
  5. Grant Harmon           612  11   M    :38:47      5    0:01:37   15   1:09   0:25:13    34    0:19    31     0:10:29   33   Arcata, CA              
  6. Graham Skudstad        644  12   M    :43:16      6    0:01:45   21   1:33   0:26:21    35    0:56    40     0:12:40   39   Crescent City, CA       
  7. Isaac Blundell         601  11   M    :44:40      7    0:01:42   18   1:14   0:28:28    39    0:28    34     0:12:48   40   Crescent City, CA       
  8. Cole Rideout           650  11   M    :49:42      8    1:55:02   45   8:30   0:30:03    41    0:28    38     0:15:38   44                           
  9. Quil Plagmann          633  11   M    :55:37      9    0:02:56   39   2:50   0:36:52    43    0:40    44     0:12:19   38   Reedsport, OR           



 FEMALES: 9 YEARS OF AGE & OVER            

                                                                           BIKE                    RUN   OVERALL
                                          OVERALL    DIV     SWIM   SWIM   TRAN    BIKE    BIKE    TRAN  PL AFTER   RUN    RUN
     NAME                 RACE # AGE SEX   TIME     PLACE    TIME   PLACE  TIME    TIME    PLACE   TIME    BIKE    TIME   PLACE  CITY & STATE
  1. Mary Orders            629   9   F    :20:33      1    0:01:33   12   0:51   0:13:18    16    0:21    24     0:04:28    6   Arcata, CA              
  2. Sophia Lucero          642   9   F    :24:51      2    0:01:50   24   0:52   0:15:48    22    0:26    19     0:05:56   21                           
  3. Katerina Heppe         615   9   F    :25:07      3    0:02:10   32   1:41   0:15:15    20    0:31    21     0:05:30   15   Mckinleyville, CA       
  4. Marissa Cunningham     608  10   F    :25:16      4    0:01:57   29   1:23   0:15:33    21    0:25    20     0:05:58   22   Kneeland, CA            
  5. Madeline Musante       625  10   F    :26:20      5    0:01:55   28   2:01   0:16:21    23    0:24    22     0:05:38   16   Eureka, CA              
  6. Cheyenne Lindberg      619   9   F    :29:38      6    0:01:53   26   2:12   0:18:28    27    0:25    27     0:06:40   26   Reedsport Or, OR        
  7. Sierra Plagmann        634  10   F    :30:53      7    0:02:35   37   1:41   0:18:37    28    0:23    28     0:07:37   28   Reedsport, OR           
  8. Ashley Moore           622  12   F    :35:36      8    0:01:23    9   0:48   0:23:15    29    0:20    35     0:09:49   29   Mckinleyville, CA       
  9. Sarah Orders           628  11   F    :37:30      9    0:01:38   16   0:44   0:24:40    33    0:18    36     0:10:10   31   Arcata, CA              
 10. Sidney Hintz           638  11   F    :37:42     10    0:01:22    8   1:07   0:23:48    30    0:22    29     0:11:02   34   Gasquet, CA             
 11. Lela Phelps            630  11   F    :38:46     11    0:01:42   19   1:04   0:24:13    31    0:22    37     0:11:25   35   Cutten, CA              
 12. Madison Heppe          652  12   F    :41:56     12    0:02:19   34   1:35   0:27:35    36    0:13    33     0:10:12   32                           
 13. Isabella Lucero        643  11   F    :43:35     13    0:01:47   22   1:00   0:28:14    37    0:35    42     0:11:58   36                           
 14. Sidney Johnson         607  11   F    :45:26     14    0:01:33   13   1:08   0:28:21    38    0:20    41     0:14:02   42                           
 15. Ashlyn Winogradov      641  11   F    :47:21     15    0:02:04   30   0:53   0:29:00    40    0:22    43     0:15:01   43   Eureka, CA              
 16. Megan Mathew           645  11   F    :48:21     16    0:01:52   25   1:07   0:31:55    42    0:20    39     0:13:06   41                           
 17. Citlaly Burke          603  11   F   1:12:45     17    0:03:59   42   2:43   0:47:06    45    0:38    45     0:18:18   45   Brookings, OR           


| Go To The Top Of The Page |




 SWIM SPLIT TIMES (MINUTES PER 100 YARDS) 


                    EVENT
PLACE   TIME   PACE CODE NAME                 AGE SEX  RACE #  CITY & STATE

   1. 0:00:52  1.46  AE  Jonmichael Harmon      7  M    611    Arcata, CA           
   2. 0:00:54  1.50  AE  Ellie Early-Rouse      7  F    609    Arcata, CA           
   3. 0:01:02  2.06  AE  Emma Jelink            8  F    651                         
   4. 0:01:13  2.28  AE  Chloe Pigg             7  F    631    Mckinleyville, CA    
   5. 0:01:14  2.30  AE  Triston Pigg           7  M    632    Mckinleyville, CA    
   6. 0:01:16  2.34  AE  Joey Godla             7  M    610    Crescent City, CA    
   7. 0:01:21  2.44  AE  Karin Finney           7  F    648                         
   8. 0:01:22  2.46  AE  Sidney Hintz          11  F    638    Gasquet, CA          
   9. 0:01:23  2.48  AE  Ashley Moore          12  F    622    Mckinleyville, CA    
  10. 0:01:24  2.50  AE  Hannah Mathew          7  F    646                         
  11. 0:01:29  3.01  AE  Connor Trump           7  M    640    McKinleyville, CA    
  12. 0:01:33  3.09  AE  Mary Orders            9  F    629    Arcata, CA           
  13. 0:01:33  3.09  AE  Sidney Johnson        11  F    607                         
  14. 0:01:34  3.11  AE  Bryce Moore            9  M    623    Mckinleyville, CA    
  15. 0:01:37  3.17  AE  Grant Harmon          11  M    612    Arcata, CA           
  16. 0:01:38  3.19  AE  Sarah Orders          11  F    628    Arcata, CA           
  17. 0:01:41  3.25  AE  Samuel Castagnola     12  M    605    Crescent City, CA    
  18. 0:01:42  3.27  AE  Isaac Blundell        11  M    601    Crescent City, CA    
  19. 0:01:42  3.27  AE  Lela Phelps           11  F    630    Cutten, CA           
  20. 0:01:43  3.29  AE  Jakob Nelson           5  M    626    Medford, OR          
  21. 0:01:45  3.33  AE  Graham Skudstad       12  M    644    Crescent City, CA    
  22. 0:01:47  3.37  AE  Isabella Lucero       11  F    643                         
  23. 0:01:49  3.41  AE  Dylan Jensen           5  M    617    Medford, OR          
  24. 0:01:50  3.43  AE  Sophia Lucero          9  F    642                         
  25. 0:01:52  3.47  AE  Megan Mathew          11  F    645                         
  26. 0:01:53  3.49  AE  Cheyenne Lindberg      9  F    619    Reedsport Or, OR     
  27. 0:01:54  3.51  AE  Jackson Sandell        5  M    637    Mckinleyville, CA    
  28. 0:01:55  3.53  AE  Madeline Musante      10  F    625    Eureka, CA           
  29. 0:01:57  3.57  AE  Marissa Cunningham    10  F    608    Kneeland, CA         
  30. 0:02:04  4.12  AE  Ashlyn Winogradov     11  F    641    Eureka, CA           
  31. 0:02:07  4.18  AE  Madeline Volk          7  F    647                         
  32. 0:02:10  4.24  AE  Katerina Heppe         9  F    615    Mckinleyville, CA    
  33. 0:02:14  4.32  AE  Nathan Jensen          5  M    618    Medford, OR          
  34. 0:02:19  4.42  AE  Madison Heppe         12  F    652                         
  35. 0:02:24  4.52  AE  Shawna Burke           7  F    604    Brookings, OR        
  36. 0:02:33  5.10  AE  Connor Rideout         9  M    649                         
  37. 0:02:35  5.15  AE  Sierra Plagmann       10  F    634    Reedsport, OR        
  38. 0:02:41  5.27  AE  Brittany Jensen        5  F    616    Medford, OR          
  39. 0:02:56  5.57  AE  Quil Plagmann         11  M    633    Reedsport, OR        
  40. 0:03:22  6.50  AE  Elliott Musante        8  M    624    Eureka, CA           
  41. 0:03:58  8.03  AE  Tegan Thompson         5  M    639    Eureka, CA           
  42. 0:03:59  8.05  AE  Citlaly Burke         11  F    603    Brookings, OR        
  43. 0:04:24  8.56  AE  Alex Harris            8  M    613    Crescent City, CA    
  44. 0:04:50  9.48  AE  Andrew Harris         10  M    614    Crescent City, CA    
  45. 1:55:02 **.00  AE  Cole Rideout          11  M    650                         


| Go To The Top Of The Page |




 BIKE SPLIT TIMES (MPH) 



                    EVENT
PLACE   TIME   PACE CODE NAME                 AGE SEX  RACE #  CITY & STATE

   1. 0:07:31  7.98  AE  Tegan Thompson         5  M    639    Eureka, CA            
   2. 0:07:58  7.53  AE  Jackson Sandell        5  M    637    Mckinleyville, CA     
   3. 0:09:30  6.32  AE  Nathan Jensen          5  M    618    Medford, OR           
   4. 0:09:34  6.27  AE  Chloe Pigg             7  F    631    Mckinleyville, CA     
   5. 0:09:34  6.27  AE  Jonmichael Harmon      7  M    611    Arcata, CA            
   6. 0:09:37  6.24  AE  Triston Pigg           7  M    632    Mckinleyville, CA     
   7. 0:10:06  5.94  AE  Connor Trump           7  M    640    McKinleyville, CA     
   8. 0:11:09  5.38  AE  Karin Finney           7  F    648                          
   9. 0:11:09  5.38  AE  Dylan Jensen           5  M    617    Medford, OR           
  10. 0:12:01  4.99  AE  Bryce Moore            9  M    623    Mckinleyville, CA     
  11. 0:12:02  4.99  AE  Hannah Mathew          7  F    646                          
  12. 0:12:09  4.94  AE  Ellie Early-Rouse      7  F    609    Arcata, CA            
  13. 0:12:10  4.93  AE  Joey Godla             7  M    610    Crescent City, CA     
  14. 0:12:57  4.63  AE  Alex Harris            8  M    613    Crescent City, CA     
  15. 0:13:04  4.59  AE  Emma Jelink            8  F    651                          
  16. 0:13:18  4.51  AE  Mary Orders            9  F    629    Arcata, CA            
  17. 0:13:33  4.43  AE  Jakob Nelson           5  M    626    Medford, OR           
  18. 0:14:20  4.19  AE  Madeline Volk          7  F    647                          
  19. 0:15:09  3.96  AE  Connor Rideout         9  M    649                          
  20. 0:15:15  3.93  AE  Katerina Heppe         9  F    615    Mckinleyville, CA     
  21. 0:15:33  3.86  AE  Marissa Cunningham    10  F    608    Kneeland, CA          
  22. 0:15:48  3.80  AE  Sophia Lucero          9  F    642                          
  23. 0:16:21  3.67  AE  Madeline Musante      10  F    625    Eureka, CA            
  24. 0:17:08  3.50  AE  Brittany Jensen        5  F    616    Medford, OR           
  25. 0:17:42  3.39  AE  Andrew Harris         10  M    614    Crescent City, CA     
  26. 0:17:52  3.36  AE  Shawna Burke           7  F    604    Brookings, OR         
  27. 0:18:28  3.25  AE  Cheyenne Lindberg      9  F    619    Reedsport Or, OR      
  28. 0:18:37  3.22  AE  Sierra Plagmann       10  F    634    Reedsport, OR         
  29. 0:23:15  2.58  AE  Ashley Moore          12  F    622    Mckinleyville, CA     
  30. 0:23:48  2.52  AE  Sidney Hintz          11  F    638    Gasquet, CA           
  31. 0:24:13  2.48  AE  Lela Phelps           11  F    630    Cutten, CA            
  32. 0:24:28  2.45  AE  Samuel Castagnola     12  M    605    Crescent City, CA     
  33. 0:24:40  2.43  AE  Sarah Orders          11  F    628    Arcata, CA            
  34. 0:25:13  2.38  AE  Grant Harmon          11  M    612    Arcata, CA            
  35. 0:26:21  2.28  AE  Graham Skudstad       12  M    644    Crescent City, CA     
  36. 0:27:35  2.18  AE  Madison Heppe         12  F    652                          
  37. 0:28:14  2.13  AE  Isabella Lucero       11  F    643                          
  38. 0:28:21  2.12  AE  Sidney Johnson        11  F    607                          
  39. 0:28:28  2.11  AE  Isaac Blundell        11  M    601    Crescent City, CA     
  40. 0:29:00  2.07  AE  Ashlyn Winogradov     11  F    641    Eureka, CA            
  41. 0:30:03  2.00  AE  Cole Rideout          11  M    650                          
  42. 0:31:55  1.88  AE  Megan Mathew          11  F    645                          
  43. 0:36:52  1.63  AE  Quil Plagmann         11  M    633    Reedsport, OR         
  44. 0:45:36  1.32  AE  Elliott Musante        8  M    624    Eureka, CA            
  45. 0:47:06  1.27  AE  Citlaly Burke         11  F    603    Brookings, OR         


| Go To The Top Of The Page |




 RUN SPLIT TIMES



                    EVENT
PLACE   TIME   PACE CODE NAME                 AGE SEX  RACE #  CITY & STATE

   1. 0:03:35 14:20  AE  Dylan Jensen           5  M    617    Medford, OR          
   2. 0:03:42 14:48  AE  Tegan Thompson         5  M    639    Eureka, CA           
   3. 0:03:48 15:12  AE  Jakob Nelson           5  M    626    Medford, OR          
   4. 0:04:07 16:28  AE  Jackson Sandell        5  M    637    Mckinleyville, CA    
   5. 0:04:11 16:44  AE  Bryce Moore            9  M    623    Mckinleyville, CA    
   6. 0:04:28 17:52  AE  Mary Orders            9  F    629    Arcata, CA           
   7. 0:04:38 18:32  AE  Jonmichael Harmon      7  M    611    Arcata, CA           
   8. 0:04:41 18:44  AE  Chloe Pigg             7  F    631    Mckinleyville, CA    
   9. 0:04:54 19:36  AE  Connor Trump           7  M    640    McKinleyville, CA    
  10. 0:05:06 20:24  AE  Nathan Jensen          5  M    618    Medford, OR          
  11. 0:05:15 21:00  AE  Hannah Mathew          7  F    646                         
  12. 0:05:15 21:00  AE  Joey Godla             7  M    610    Crescent City, CA    
  13. 0:05:25 21:40  AE  Brittany Jensen        5  F    616    Medford, OR          
  14. 0:05:25 21:40  AE  Triston Pigg           7  M    632    Mckinleyville, CA    
  15. 0:05:30 22:00  AE  Katerina Heppe         9  F    615    Mckinleyville, CA    
  16. 0:05:38 22:32  AE  Madeline Musante      10  F    625    Eureka, CA           
  17. 0:05:38 22:32  AE  Alex Harris            8  M    613    Crescent City, CA    
  18. 0:05:43 22:52  AE  Emma Jelink            8  F    651                         
  19. 0:05:46 23:04  AE  Madeline Volk          7  F    647                         
  20. 0:05:48 23:12  AE  Ellie Early-Rouse      7  F    609    Arcata, CA           
  21. 0:05:56 23:44  AE  Sophia Lucero          9  F    642                         
  22. 0:05:58 23:52  AE  Marissa Cunningham    10  F    608    Kneeland, CA         
  23. 0:06:00 24:00  AE  Connor Rideout         9  M    649                         
  24. 0:06:06 24:24  AE  Karin Finney           7  F    648                         
  25. 0:06:25 25:40  AE  Andrew Harris         10  M    614    Crescent City, CA    
  26. 0:06:40 26:40  AE  Cheyenne Lindberg      9  F    619    Reedsport Or, OR     
  27. 0:07:15 29:00  AE  Shawna Burke           7  F    604    Brookings, OR        
  28. 0:07:37 30:28  AE  Sierra Plagmann       10  F    634    Reedsport, OR        
  29. 0:09:49 39:16  AE  Ashley Moore          12  F    622    Mckinleyville, CA    
  30. 0:09:50 39:20  AE  Samuel Castagnola     12  M    605    Crescent City, CA    
  31. 0:10:10 40:40  AE  Sarah Orders          11  F    628    Arcata, CA           
  32. 0:10:12 40:48  AE  Madison Heppe         12  F    652                         
  33. 0:10:29 41:56  AE  Grant Harmon          11  M    612    Arcata, CA           
  34. 0:11:02 44:08  AE  Sidney Hintz          11  F    638    Gasquet, CA          
  35. 0:11:25 45:40  AE  Lela Phelps           11  F    630    Cutten, CA           
  36. 0:11:58 47:52  AE  Isabella Lucero       11  F    643                         
  37. 0:12:01 48:04  AE  Elliott Musante        8  M    624    Eureka, CA           
  38. 0:12:19 49:16  AE  Quil Plagmann         11  M    633    Reedsport, OR        
  39. 0:12:40 50:40  AE  Graham Skudstad       12  M    644    Crescent City, CA    
  40. 0:12:48 51:12  AE  Isaac Blundell        11  M    601    Crescent City, CA    
  41. 0:13:06 52:24  AE  Megan Mathew          11  F    645                         
  42. 0:14:02 56:08  AE  Sidney Johnson        11  F    607                         
  43. 0:15:01 60:04  AE  Ashlyn Winogradov     11  F    641    Eureka, CA           
  44. 0:15:38 62:32  AE  Cole Rideout          11  M    650                         
  45. 0:18:18 73:12  AE  Citlaly Burke         11  F    603    Brookings, OR        



| Go To The Top Of The Page |